Festiwal współfinansowany ze środków Gminy Polkowice


Polkowice pozytywnej energii
Polkowice stoją na miedzi i to bez wątpienia ich największy skarb. Ale jest coś jeszcze… Ludzie, którzy wiedzą, jak to bogactwo górniczej gminy dobrze wykorzystać.
Polkowice są jednym z najładniejszych miast górniczych w Polsce. Nie zawsze tak było. Jeszcze dwie dekady temu były jedynie sypialną dla pracowników Polskiej Miedzi. Dziś Polkowice są w czołówce ogólnopolskich rankingów, m.in. kilkukrotnie zdobywając tytuł supermiasteczka.. Miasto wykorzystało szanse, bo porównuje się je do miejsc Europy, gdzie jest estetycznie, kolorowo i nowocześnie. Wielka metamorfoza miasta czyni je dziś atrakcyjnym dla młodych ludzi, w tym studentów, którzy od kilku lat mają tu nawet wyższą uczelnię.
Miasto ma najmłodszą w Polsce starówkę i własny hejnał autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza,rozbrzmiewający w południe dla mieszkańców tej dolnośląskiej gminy. Te dwie rzeczy, to wielki powód do dumy lokalnej społeczności. Estetyka serca miasta wymusiła też zmiany w całej gminie. Sukcesywnie powstają nowe budynki mieszkalne o nowoczesnym wyglądzie i rewitalizowane są górnicze osiedla. Dla mieszkańców oznacza to wysoki komfort życia. Dzięki temu Polkowice w 2010 roku otrzymały tytuł "Miasto do życia" wyprzedzając w rankingu stolicę województwa - Wrocław.
SPONSORZY ZŁOTYCH MIEDZIAKÓW 

PATRONAT MEDIALNY

 

PARTNERZY
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash