27 II, godz. 18.00 - Kino (bilet 5 zł)
CUDOWNE LATO

gatunek: obyczajowy, czarna komedia
reżyseria: Ryszard Brylski
scenariusz: Agata Nowak, Wojciech Lepianka,
Ryszard Brylski
obsada: Helena Sujecka, Katarzyna Figura, Jerzy Trela
rok. prod. 2010

O względy dziewczyny Kitki (Helena Sujecka) rywalizuje dwóch chłopaków: Rudy (Cezary Łukaszewicz) i Konrad (Antoni Pawlicki), którzy pracują dla konkurencyjnych firm pogrzebowych. Nad trudnym wyborem Kitki czuwa jej nieżyjąca matka, która zrobi wszystko, żeby losowi troszeczkę dopomóc… W roli super mamy – znakomita Katarzyna Figura, która i umarłego postawiłaby na nogi. W filmie zobaczymy też ulubieńców sceny teatralno-kabaretowej – grupę Mumio.

 

 

20 II, godz. 18.00 - Kino (bilet 5 zł)
SKORUMPOWANI

gatunek: sensacyjny
reżyseria: Jarosław Żamojda
scenariusz: Krzysztof Węglarz, Jacek Samojłowicz
obsada: Jan Englert, Beata Ścibakówna, Jerzy Trela
rok prod. 2008

Inspiracją dla twórców scenariusza były wydarzenia z 2005 roku – wielka policyjna operacja przeciw przemytowi narkotyków przez Polskę tzw. "szlakiem bałkańskim". Do Polski przybywają rosyjscy gangsterzy Siergiej (Max Ryan) i Montenegro (Olivier Gruner), by odzyskać przechwycony przez policję towar. Zatrzymują się w nocnym klubie należącym do bossa świata przestępczego, znanego jako Cygaro (Jerzy Trela). Dochodzi tu do tajemniczego zabójstwa syna wpływowego biznesmena (Jan Englert). Siostra zabitego, Patrycja (Olga Bołądź), narażając własne życie, przenika do lokalnego światka przestępczego i rozpoczyna poszukiwania zabójcy na własną rękę. Dziewczynie pomaga komisarz Maksymilian (Artur Łodyga).

 


13 III, godz. 18.00 - Kino (bilet 5 zł)
ZAKOCHANY ANIOŁ

gatunek: komedia romantyczna
reżyseria: Artur Więcek
scenariusz: Witold Bereś, Artur Więcek
obsada: Krzysztof Globisz, Anna Radwan, Jerzy Trela
rok prod. 2005

Anioł Giordano (Krzysztof Globisz) wiedzie pogodne życie we współczesnej Polsce. Sumiennie, acz bez nadmiernego wysiłku, wypełnia swe anielskie obowiązki. Pewnego dnia niebiańska centrala odcina pomoc, tak by Anioł mógł zaznać smaku prawdziwych ludzkich uczuć. Giordano nieoczekiwanie traci swą moc. Z przerażeniem odkrywa też swą męską tożsamość. Dla Anioła takie odkrycie może skończyć się tylko załamaniem nerwowym... Od czego jednak są przyjaciele?
Z pomocą biedakowi przychodzą: Szajbus (Jerzy Trela) i Arsen Lupin (Janusz Gajos). Szajbus odkrywa przed Giordano uroki "zakazanych" przyjemności oraz tłumaczy pożytki z bliskiego kontaktu z kobietą. To za jego sprawą Giordano zakochuje się w pięknej pani psycholog, Romie (Anna Radwan). Jednak zdobycie kobiety na Ziemi nie jest wcale takie łatwe, zwłaszcza dla byłego Anioła...3 IV, godz. 18.00 - Kino (bilet 5 zł)
ŚMIERĆ JAK KROMKA CHLEBA

gatunek: dramat historyczny
scenariusz i reżyseria: Kazimierz Kutz
obsada: Stanisław Banaś, Adam Baumann, Jerzy Trela
rok prod. 1994

Katowice, noc z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Jednostki wojskowe zajmują strategiczne punkty miasta. Niebawem generał Jaruzelski ogłosi w telewizji wprowadzenie stanu wojennego. Grupa zomowców, rozbijając związkową ochronę, wyciąga z mieszkania przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w kopalni "Wujek". Wieść o tym szybko przedostaje się do górników. Początkowo zaskoczeni, wkrótce reagują spontanicznym protestem. 14 grudnia w zakładzie wybucha strajk.

 

 

27 III, godz. 18.00 - Kino (bilet 5 zł)
ANIOŁ W SZAFIE

gatunek: dramat
reżyseria: Stanisław Różewicz
scenariusz: Stanisław Różewicz
obsada: Jerzy Trela, Grażyna Barszczewska
rok prod. 1987

Jan, filmowy realizator dźwięku, jest człowiekiem wrażliwym, zafascynowanym swoją pracą, rzetelnym, cieszącym się szacunkiem. Jego rezerwa wobec otoczenia wynika z pewnej tajemnicy, którą nosi w sobie. Przed laty, podczas nocy spędzonej z ukochaną Elżbietą, nie zareagował na krzyki mężczyzny wzywającego pomocy. W czasie nagrywania dźwięku do filmu słyszy w słuchawkach dziwne zakłócenia. Reżyser zwierza mu się ze swych niepokojów o prawdę w nakręconym filmie. Jan radzi mu, by słuchał swego wewnętrznego głosu. Własne wspomnienia powodują, że udaje się do psychiatry, który stwierdza u niego "tłumienie świadomości". Jan dowiaduje się, że po owej nocy, kiedy usłyszał głos wołającego go o pomoc, nieopodal znaleziono zabitego mężczyznę.

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash