19 marca, godz. 20.00 – Aula
TRZEJ MUSZKIETEROWIE
Teatr Łaźnia Nowa - Kraków, Teatr Montownia - Warszawa


Na podstawie powieści Aleksandra Dumas
Adaptacja: Jakub Roszkowski
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Obsada: Monika Fronczek, Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki
bilety: 50 zł, 45 zł

 

Opowieść o czterech mistrzach szpady, czyli trzech muszkieterów i „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Przeniesiona na deski teatru słynna powieść Aleksandra Dumasa łączy w sobie wszystko: XVII-wieczną Francję ze wspaniałymi kostiumami i szlachetnymi przygodami dostojnych mężczyzn, jak i współczesny świat – pełen szaleństw, zgorzknienia i zagubienia w tym zawrotnym tempie.

Spektakl „Trzej Muszkieterowie“ to rodzaj groteskowego cyrku, w którym wszyscy coś grają, kreują, śmieszą, a jednocześnie żenują. Scenografia składa się z jednej, wielkiej szafy, dzięki czemu na pierwszy plan wychodzą genialni aktorzy z świetnie dobranymi rolami. Muzyka przywołuje na myśl komedie historyczne, co pobudza wyobraźnię widza.

Samotna szafa jest ogrywana na dziesiątki sposobów i okazuje się zupełnie wystarczającym elementem scenografii.(...) Daleko idąca umowność jest w przedstawieniu świetnym rozwiązaniem, dodatkowo prowokującym komizm, który wydaje się tu zresztą naturalną, niewymuszoną konsekwencją schematyczności inscenizacji. Atrybuty poszczególnych postaci wprowadzają wręcz antyrealizm, przerysowaną fikcję, która śmieszy przypominając dziecięcą zabawę... tyle, że odgrywaną przez dorosłych. (…)
Aleksandra Sowa, teatrdlawas.pl

 


Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash